Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomeGallerySearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Kazni i opomeni

Go down 
AuthorMessage
aXsoNNN
Admin
Admin
aXsoNNN


Број на мислења : 5
Join date : 2009-12-25

Kazni i opomeni Empty
PostSubject: Kazni i opomeni   Kazni i opomeni EmptySun Apr 11, 2010 7:52 pm

Овдека ќе може да ги прочитате сите казни од типот:
- Временски отстранување од форумот во периот од 10дена
- Трајно отстранување од форумот

Временско отстранување ке се должи на тоа ако Корисникот не се придржува кон зададените правила на форумот, со премногу непотребно SPAM -ување и по неколку опомени од модераторите,админите и луѓето кој се задолжени за тоа следи суспензијата.

Трајното отстранување ќе се извршува доколку после суспензијата корисникот продолжува истото да го прави, да употребува вулгарни зборови, навреди од типот играч-играч, играч-админ, админ-играч, админ-админ.

ОВДЕ Овластените лица доставуваат објаснение и причина зашто Корисникот е суспензиран/баниран од форумот и по пат на Приватна порака.

Пр.Бaниран јузер - aXsoNNN' (28.01.2010)

Причина: Недолично однесување

AotSports Админ тим
Back to top Go down
 
Kazni i opomeni
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Генерално ::  Казни и Опомени -
Jump to:  
Powered by @ Forumotion Copyright AotSports 08' (c)


Create a forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com